
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 6520
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07372
Ext.Price$0.07372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07372 | $0.07372 |
| 10 | $0.03686 | $0.36860 |
| 50 | $0.03303 | $1.65150 |
| 100 | $0.02959 | $2.95900 |
| 500 | $0.02603 | $13.01500 |
| 1000 | $0.02289 | $22.89000 |
| 3000 | $0.02124 | $63.72000 |
| 5000 | $0.01970 | $98.50000 |
